Lubomír Bocheza - UNIMONT - Kroměříž, Zlín - Stropní vytápění, Podlahové vytápění, Stěnové vytápění, Tepelná čerpadla

alternativní vytápění domů, úsporné, ekonomické, spolehlivé, tepelná čerpadla, projekce, podlahové vytápění, stěnové vytápění, podlahové konvektory, tepelná čerpadla, kroměříž, zlín

Stropní vytápění
Podlahové vytápění
Stěnové vytápění
Tepelná čerpadla

Podlahové vytápění

Cena podlahového vytápění v systému UNIVERSA
již od 395kč za jeden m2 včetně montáže!

Moderní architektura klade v současné době vysoké nároky na přirozený a hospodárný způsob vytápění objektů. Společným znakem je prosklení, světlost a čisté linie interiéru, jako i požadavek úsporného vytápění. Pro vytápění moderních budov si stále větší oblibu získává nízkotepelné teplovodní podlahové vytápění, které je dnes ve světě pokládáno za jeden z nejprogresivnějších způsobů vytápění.

Podlahové vytápění není žádnou novinkou a jako centrální vytápění bylo známé již před 3000 lety. Přibližně v roce 1200 př. n. l. se úspěšně používalo v řecké provincii Anatolia. Od roku 80 př. n. l. byl centrální vytápěcí systém znovu objeven a zdokonalen Římany. Nejdříve takto vytápěli lázně, později celá obydlí. Toto teplovzdušné vytápění v podlahových kanálech využívalo spaliny z centrálního ohniska a nazývalo se hypokaustenické vytápění.

Ve 20. stol. se lidé opět začali zaobírat myšlenkou podlahového vytápění. Instalovali do podlahy klasické materiály (ocel, měď, antikor) anebo elektrický odporový drát. Tyto materiály se používají i dnes. Materiál moderního teplovodního podlahového vytápění se však skládá z plastových trubkových rozvodů.

Výhody teplovodního podlahového vytápění

Podlahové vytápění je možné projektovat jen na základě kvalitních trubkových rozvodů. Z rozsáhlé nabídky umělých hmot se vykrystalizovaly tři druhy materiálů, které jsou v dnešní době k dostání na trhu:

Použití umělé hmoty v podlahovém vytápění umožňuje zvýšenou propustnost vzdušného kyslíku, který zapříčiňuje tvorbu oxidu železitého a tím tvorbu usazenin, které při rychlosti proudění vody v trubkových rozvodech mohou namáhat stěnu trubky. Trubka pro podlahové vytápění NIOXY firmy UNIVERSA je svou konstrukcí zabezpečená proti pronikání kyslíku a při jejím použití nehrozí nebezpečí namáhání a nadměrné koroze ostatních částí vytápěcí soustavy. Je možné použít i jiné řešení problematiky difundování kyslíku do systému, ale na základě zvýšených nákladů, dodatečné kontroly a údržby se toto řešení nedoporučuje. Jádro trubky NIOXY tvoří polybutylen - materiál špičkových vlastností. Je sloučením snad všech kladných vlastností bez vedlejších účinků a vzhledem na náročnost výroby se používá všude tam, kde je potřebná špičková kvalita. Považuje se za nejstarší materiál používaný při podlahovém vytápění a vyznačuje se vysokou pevností a ohebností. Mimo to je to materiál polyfúzně svařovatelný.

ZPŮSOBY ZAPOJENÍ

Meandrový způsob je jednodušší a bezproblémový. Asymetrické uspořádání prostoru je možné vyřešit velmi jednoduše, což při jiných způsobech uložení může být velmi problematické. Návrh vytápěcího okruhu se provádí tak, aby byl přívod vody vedený nejdříve paralelně s ochlazovanou vnější stranou a tím se vyrovnávaly větší tepelné ztráty vyšší teplotou vytápěcí vody.

 

Spirálový způsob je trošku složitější ale také bezproblémový. Návrh vytápěcího okruhu se provádí tak, aby byl přívod vody vedený vedle vratné vody a tím je na všech místech podlahy stejně příjemná teplota.

 

KE STAŽENÍ

 

O firměČinnosti a službyPředběžná nabídkaCeníkyProjekceReferenceKontakt

Lubomír Bocheza - UNIMONT | Projekce a realizace alternativních topných systémů
bocheza.cz | unimont@seznam.cz | Trávník 8, 76701 Kroměříž | mob. 606 723 590
Nabízíme: alternativní vytápění domů, úsporné, ekonomické, spolehlivé, tepelná čerpadla, projekce, podlahové vytápění, stěnové vytápění, podlahové konvektory, tepelná čerpadla, Kroměříž, Zlín, Hulín, Otrokovice, Holešov, Kojetín, Napajedla.